Küçük Organizasyonlar Müşterilerine Daha Yakın

 

Küçük Organizasyonlar Müşterilerine Daha Yakın

Kalite Araştırması

Kalite Haberli,

Küçük Organizasyonlar Müşterilerine Daha Yakın

ASQ’nun 2013 Ekim ayında yaptırdığı araştırma aşağıdaki sonuçları ortaya çıkarmıştır;

Ürün ve hizmet kalitesi açısından değerlendirildiğinde küçük işletmelerin müşterilerine daha açık strateji izledikleri ortaya çıkmıştır. Üst Seviyede kalite yöneticisi istihdam eden firmalarda raporlamanın direk olarak Genel Müdüre yapıldığı dile getirilmiştir.

ASQ tarafından 2013 Ekimde yapılan Analizler, Trendler ve Fırsatlar araştırması aşağıdaki sonuçları vermiştir;

 

  • Cirosu 100 bin doların altında olan şirketlerin %85’i ürün ve hizmetlerinin kalitesini anlamak için müşterileri ile daha yakından çalışıyor. Cirosu 100 bin doların üzerinde olan şirketlerin %72,6’sının aynı yaklaşımı gerçekleştirmediği sonucuna ulaşılmıştır.

 

  • Cirosu 100 bin doların altında olan şirketlerin %75’i ürün kalite performanslarını müşterileri ile paylaşırken, Cirosu 100 bin doların üzerinde olan şirketlerin sadece %60’ı aynı uygulamayı yürütmektedir.

 

  • Toplamda tüm şirketlerin %67,3’ünün ürün hizmet performanslarını müşterileri ile paylaştıkları sonucuna ulaşılmıştır.

 

  • Toplamda tüm şirketlerin %75’inin kalite performanslarını Genel Müdür veya denk fonksiyonlara raporladığı ortaya çıkmıştır.
  • Tüm şirketlerin yaklaşık %46’ısı kalite ölçüm sonuçlarını hem yönetim hem de saha personeli ile paylaşırken, şirketlerin %23’ünün kalite ölçüm sonuçlarını saha personeli ile paylaşmadığı sonucuna ulaşılmıştır.

Küçük Organizasyonlar Müşterilerine Daha Yakın 1

Paylaş, çoğalsın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir