Kalite İle İlgili Sözler

kalite ile ilgili sözler
kalite ile ilgili sözler

 

Tarihte bugüne kadar birçok önemli insan Kalite İle İlgili Sözler söylemişlerdir.  Kalite İle İlgili Sözler’e bazen işyerlerinizde bazen de alışveriş yaptığınız mağazalarda rastlarsınız ve okuduğunuzda hoşlanırsınız.

 

Kalite Yönetim Sistemleri henüz 21. Yüzyılda hayatımıza girmiş olsada aslında kalite kavramı yüzyıllardır bilinmekte ve tartışılmaktadır. Kalite ile ilgili özlü sözler genelde devlet adamları, savaşçılar, düşünürler veya işadamları tarafından söylenmiştir.

 

Aşağıda önemli insanlardan derlenen bazı sözleri inceleyebilirsiniz. Bu sözlere kulak verip vermemek tamamen size kalmıştır. Kalite ile ilgili güzel sözler çeşitli eğitim ve seminerlerde dikkati yoğunlaştırmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu sözlerin üretim, konferans, eğitim gibi süreçlerde etkilerinin olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Toplam kalite ile ilgili sözler çeşitli platformlarda eğitsel amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Kalite ile ilgili özlü sözler, Kalite ile ilgili güzel sözler, Kalite ile ilgili sözler, toplam kalite ile ilgili sözler dinleyici, çalışan, izleyici gibi kitlelerin anlık motivasyonlarını yükseltir, geçmiş ile kıyaslama yaparak mevcut durumu tahlil etmelerine sebep olur.

 

 

Kalite ile ilgili özlü sözler, Kalite ile ilgili güzel sözler, Kalite ile ilgili sözler, toplam kalite ile ilgili sözler;

 

 •  Kalite asla kaza değildir. Kalite daima iyi amaç, içten gayret, ustaca yürütme gibi birçok alternetifin bilgelikle seçimini temsil eder.

 

William A. Foster

 

 

 • Kalite eylem değildir, kalite alışkanlıktır.

 

Aristo

 

 

 • Kalite bir işi kimsenin bakmadığı anda yapmaktır.

 

Henry Ford

 

 

 • Eğer kalite istiyorsan, ona sahipmişsin gibi hareket et.

 

William James

 

 

 • Kalite ile ilgili sorular kaliteli bir yaşam kurulmasına yardımcı olur. Başarılı insanlar daha iyi soru sorarlar ve bunun sonucu olarak daha iyi cevaplar alırlar.

Anthony Robbins

 

 • Bizi Allaha yaklaştıracak olan yapılan işin miktarı değil işin kalitesidir.

 

Mahatma Gandhi

 

 

 • Bir organizasyonun kalitesi asla insanların zihinlerindeki kaliteyi aşamaz.

 

Anonim

 

 

 • Büyük bir adamın kalite özellikleri; vizyon, doğruluk, cesaret, anlayış, ifade edebilme yeteneği, karakter derinliğidir.

 

Dwight David Eisenhower

 

 

 • Kalitenin kontrol edilmesi değil, sebeplendirilmesi ve temellendirilmesi gerekir.

Philip Crosby

 

 • Kalite dikkatlice oluşturulmuş bir çevrenin sonuçlarıdır. Kalite organizasyonların fabrikası olmalıdır, fabrikanın parçası değil.

Philip Crosby

 

 • Kendini daima kaliteli insanlar ile ilişkilendir. Bu durum kötü bir şirkette yalnız kalmaktan daha iyidir.

Booker T. Washington

 

 • Kalitenin ne olduğu tanımlanamasada sen kalitenin ne olduğunu biliyorsun.

Anonim

 

Kalite ile ilgili özlü sözler kulaktan kulağa yayılılmakta ve iletişimde önemli rol oynamaktadır. Kalite ile ilgili güzel sözler üretim hizmet sunumunun geliştirilmesi için çalışanlar üzerinde etkilidir.  Kalite ile ilgili sözler akademisyenler tarafından çeşitli ortamlarda eğitim ve bilgilendirme amaçlı olarak kullanılmaktadır. Toplam kalite ile ilgili sözler yönetim sistemleri eğitimlerindede kullanılmaktadır.

Paylaş, çoğalsın!

Comments

 1. says

  3 ay önce balıksesir edremit bayisi ak oto dan 2015 model ford focus araba aldım ancak arabanın altından talı yollarda tıkır tıkır rahatsız edici ses geliyor defalarca aradığımda büyük ford firması normal diyerek beni bugüne kadar oyaladı mühendisleri incelemeye almadılar,mahkemeye vereceğimi söyledim büyük şirket ya aldırmadı milyarlarca para verip aldığım arabadan çok pişmanım.gereğinin yapılarak arabanın ayıp bedeli adı altında değiştirilmesini aksi taktirde gaztelere ve mahkemeye vereceğimi bildirmek zorunda kalacağım.saygılarım çetin mercan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir