Emniyet Yönetim Sistemi EmYS

Emniyet Yönetim Sistemi EmYS
Emniyet Yönetim Sistemi EmYS

Emniyet Yönetim Sistemi EmYS

Günümüz şartlarında Emniyet Yönetim Sistemi şirketler için olmazsa olmaz bir gereklilik durumuna gelmiştir. Bazı otoriteler çeşitli sektörlere Emniyet Yönetim Sistemini uygulama zorunluluğu getirmektedir.

Emniyet Yönetim Sistemi EmYS

Emniyet Yönetim Sisteminin etkin uygulanabilmesi için öncelikle Emniyet Kültürünün oluşturulması gerekir. Emniyet Kültüründe çalışanlar özgür olarak, ceza almadan raporlama yapabilmelidirler. Çalışanlar bu konularda desteklenmeli ve teşvik edilmelidir. Adil kültür yaklaşımı Emniyet kültürünün en önemli bileşenidir.

Emniyet Yönetim Sistemi EmYS

Süreçler kısıtlı bilgi ile hazırlandığından operasyonu garanti altına almayabilir bu nedenle tehlike analizleri ile süreçler sürekli revize edilmelidir.

Yaşanılan kazalar her zaman buz dağının sadece görünmeyen yüzüdür. Emniyet Yönetim Sistemi buzdağının görünmeyen yüzünü önceden tespit edebilecek şekilde tasalanmalı ve uygulanmalıdır.

Emniyet Yönetim Sistemi EmYS

Emniyet Yönetim Sisteminin sorumlu yöneticisi genelde genel müdürlerdir. Emniyet Yönetim Sisteminin uygulanmasından tüm seviyede çalışanlar ortak sorumludur. Emniyet Yönetim Sisteminin etkin uygulanabilmesi için tüm seviyede çalışanlar için sorumluluklar tanımlanmalı ve uygulanmalıdır. Yöneticiler de bu sorumlulukların uygulandığını garanti almak durumundadırlar. Tehlikeli durumların raporlanması yöneticiler tarafından desteklenmelidir. Emniyet Yönetim Sistemi EmYS için gerekli tüm eğitim prosesleri tasarlanmalı ve çalışanların farkındalığı arttırılmalıdır.

faydalanmanız dileğiyle

Daha fazla bilgi ve danışmanlık için

kalitendanismanlik@gmail.com

www.kaliten.com

Paylaş, çoğalsın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir