Entegre Yönetim

 

Entegre Yönetim

Entegre Yönetim

Organizasyonunuzu optimize etmek, verimli ve düşük maliyetli noktayataşımak için iç çalışma sistemlerinizi koordine etmeniz ve entegre yönetim uygulamanız gerekmektedir. Kuruluşların tüm süreçlerini verimli, etkin ve düşük maliyetler ile yönetmeleri Entegre Yönetim kavramının konusudur. Entegre Yönetim dendiğinde farklı gerekliliklerin birbirleri ile harmonize şekilde işlemelerinden bahsedebiliriz. Koordine edilmemiş yönetim faaliyetleri kuruluşlarda organizasyonel verimsizliğe, müşteri hizmetlerinin zayıflamasına, yönetsel karaların gereksiz yere gecikmesine ve maliyetlerin artmasına neden olur.

Çapraz fonksiyonel olarak yapılandırılmış bir süreç yönetim sistemi organizasyonu operasyonel kararların daha etkin alınmasına, etkileşimde olunan süreçlerin daha verimli çalışmalarına ve iş süreçlerinin sürekli geliştirilmesine imkan verir.

Entegre Yönetim için Uzun Vadeli Çözüm

Kuruluşların karşılaştıkları büyüme, rekabet, verimsizlik gibi zorlukların aşılabilmesi için çapraz fonsiyonel süreç yapılanmasının kurulması gerekir. Yani süreçlerle yönetilen organizasyona dönüşüm şarttır. Entegre Yönetim kavramı bunun için tasarlanmış bir sistemdir. Organizasyonlar farklı gereklilikleri tekbir yönetsel fonksiyon ile yönetebilir noktaya gelebilirler.

Entegre Yönetim ve Süreçlerle Yönetime Nasıl Geçilir?

  • İlk olarak prosedür oluşturulur.
  • Süreç akışları tasarlanır.
  • Süreç sahipleri belirlenir.
  • Final süreç ve prosedürler oluşturulur.
  • Örnekleme ve simülasyon yapılır.

 

Ayrıntılı bilgi için,

www.kaliten.com

 

Paylaş, çoğalsın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir